Okulumuzda Anne Baba Eğitimi 2.Haftasında

Okulumuz Rehber Öğretmeni Mehmet Zeren tarafından 6 haftalık Anne Baba Okulu başlatılmıştır. Anne Baba Okulunun temel felsefesi "Koşulsuz Ebeveynlik “üzerine kuruludur. Anne baba okulunda aslında çocuk yetiştirme değil, birey olmanın temel prensipleri anlatılmaktadır. Birey olmayan Anne ve Baba birey yetiştiremez. Birey olamayan çocuk da mutlu ve anlamlı bir yaşam süremez.
Mektebi Enderun, ebeveynlere 'iyi 'çocuk yetiştirmek ve eğitim sürecinde onlara destek olmak amacıyla bir "anne-baba okulu" programı başlattı. Program,anne babaların çocuklarını doğru yönlendirmesi, bunu yaparken onlarla uyumlu ve sağlıklı bir etkileşim içinde olabilmesini hedefliyor.
Okul rehber öğretmeni Mehmet Zeren eğitim sürecinde misyonu nu 'İNSANA DEĞER' olarak belirleyen Mekteb-i-i Enderun okulları 'anne-baba okulu' programıyla anne baba olmanın her geçen gün daha fazla bilgi ve çaba gerektirdiği günümüzde ebeveynlere; çocuk yetiştirirken rehberlik etmeyi, cevap arayan sorularına yanıt bulmayı ve çocuklarıyla doğru iletişim kurmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.